Allfa StartKomplex

Allfa StartKomplex je směsí extrémně výkonných bakterií, enzymů, huminových kyselin a dalších látek pro nastartování správných biochemických procesů v akváriu. Přípravek zároveň obsahuje látky podporující exponenciální množení prospěšných bakterií v každé nově založené nádrži. Objem: 25 ml.

285 Kč
Dostupné
 • Recenze zákazníků zde

  Allfa Start Komplex obsahuje celou řadu složek, které u konkurečních produktů musíte koupit zvlášť. Tento produkt obsahuje kromě bakteriíenzymů také další důležité látky zásadní pro nastartování klíčových procesů ve dně akvária jako jsou huminové látky, železo, látky podporující růst nitrifikačních bakterií a další. 

  Allfa StartKomplex dávkujeme jemným poprášením dna akvária při jeho zakládání. Objem lahvičky (25 ml) vystačí pro 200 L akvárium.

  Pro menší akvária dávkujeme poměrově stejnou dávku. Např. při založení 100 L akvária použijeme polovinu lahvičky. 

  Allfa Start Komplex je naprosto bezpečný pro další obyvatele akvária jako jsou krevetky, šneci, ryby nebo rostliny. 

   

  Reference


  Jiří Ferenc, ověřený zákazník

  Založil jsem si Low-tech akvárium ve kterém jsem na dno použil dle vaší rady, váš Allfa startkomplex a na něj jsem použil jako substrát Invital Japanese Soil. Akvárium má 50 litrů a je osazeno Cryptocoryne parva, Anubias nana bonsai + mech (na kořenu), Lobelia cardinalis mini , Hygrophila polysperma a Rotala Rotundifolia. Akvárium hezky prosperuje.


  1. David napsal:

   Chci se zeptat jestli vadí když už mám akvárko v provozu jestli mužu nasypat Startkomlex na dno když uz tam mám substrát a kytky. Předem děkuji za odpověd

  2. Tomáš Koláček, Allfa napsal:

   Allfa StartKomplex je určený na úplné (skleněné) dno akvária, pod všechny další případné substráty. Používá se při zakládání akvária pro nastartování biochemickcýh procesů v akváriu a množení bakterií. Do již založeného akvária není vhodný.

  3. Milan napsal:

   Dobrý den, V závislosti na předchozím komentáři a vaší odpovědi, bude moje otázka asi hloupá. Nelze tyto bakterie nějak použít pro nastartování filtru? Když jednou za 3 měsíce čistím externí filtr, tak potom do vody obvykle dávám bakterie, které by měly rychleji znovu zaběhnout filtr. Děkuji moc za odpověď.

  4. tom.kolacek@gmail.com napsal:

   Dobrý den Milane, Allfa StartKomplex je opravdu určený pro nastartování nového akvária. Do filtru není vhodný. Pokud čistíte externí filtr správně (vylití kalné vody a napuštění vodou z akvária) tak není potřeba zaběhlý filtr znovu očkovat bakteriemi. Ty jsou totiž ve formě biofilmu na filtračním mediu.

   • Milan napsal:

    Děkuji moc za odpověď. Mám filtr Eheim a čistím ho tak, že všechny koše propírám v kýblu s akvarijní vodou a to tak dlouho dokud z filtračních materiálů neodplavím kal a takové to blatíčko. Pak filtr urychle připojím zpět do akvária a napustím zpět akvarijní vodou. Je to tak správně? Děkuji

    • tom.kolacek@gmail.com napsal:

     Ano Milane, čistíte filtr správně. Frekvence je odvislá od konkrétního akvária.

  5. Michal Neček napsal:

   Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Budu předělávat akva a stavět ho od úplného začátku. Konkurenční produkty od ADA jsou docela drahé a při zakládání akva jich používají několik druhu, je potřeba použit při zakládání akva a použití Start Komplexu ještě i jiné přípravky? Nebo opravdu stačí pouze použit Váš produkt? Dekuji za info.

  6. tom.kolacek@gmail.com napsal:

   Dobrý den, při použití Allfa Start Komplex není třeba přidávat další přípravky. Start Komplex je směs bakterií, enzymů, huminových látek a všech ostatních potřebných složek pro nastartování biochemické aktivity dna. Je to komplexní produkt.
   Můžete ho použít se zásobními substráty a podobně. Doporučujeme jej ale kombinovat se zásobním substrátem Allfa.

  7. Daniel Poruba napsal:

   Dobrý den, můžu nasypat na StartKomplex přímo říční štěrk, nebo je nutné dát ještě vrstvu zásobního substrátu? Děkuji

   • tom.kolacek@gmail.com napsal:

    Dobrý den, to samozřejmě můžete. Ale netuším, jaké akvárium zamýšlíte a jaké rostliny v něm chcete pěstovat, když nebudete mít pod pískem substrát s obsahem živin makro živin. Startkomplex obsahuje bakterie, enzymy, železo a huminové látky. Neobsahuje naopak to, co Zásobní substrát (makroživiny jako dusík, fosfor, a podobně).

  Přidat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů