Allfa Hořčík

Allfa Hořčík je koncentrovaný a čistý zdroj hořčíku pro rostlinná akvária. Hořčík je klíčovým prvkem v molekule chlorofylu, díky němuž mohou rostliny provádět fotosyntézu. Nedostatek hořčíku v akvarijní vodě zároveň snižuje schopnost rostlin vstřebávat železo, což je velmi důležitá mikroživina. Jeho nízký obsah se projevuje blednutím nových i starých listů akvarijních rostlin. Objem: 250 ml nebo 500 ml.

od 179 Kč
 • Recenze zákazníků zde.

   

  Hořčík je obzvláště důležité přidávat, pokud je vstupní voda pro akvárium nadprůměrně tvrdá, tj. obsahuje především vysokou koncentraci vápníku. Hořčík napomáhá vstřebávání železa roslinami.

  Přípravek doporučujeme používat po každé výměně vody. Týdenní dávku je vhodné rozdělit do několika menších v průběhu celého týdne (např. jedno zmáčknutí pumpičky jednou denně v případě 70 litrového akvária).

  Dávkováním podle níže uvedené tabulky dodáte týdně 3,5 mg/L hořčíku.

   

  Přípravek je neškodný pro další obyvatele vašeho akvária jako např. ryby, krevety či šneky.

  Dávkovač Easy Drop garantuje přesné a pohodlné dávkování přípravku do akvária. Plynulý chod zařízení je zajištěn kvalitním zpracováním, u kterého nehrozí zadrhávání v průběhu aplikace ani po letech užívání. Pumpička je navržena tak, aby dávkovala 1,2 ml hnojiva při každém zmáčknutí.

  Reference


  Roman Čakajda, ověřený zákazník

  Rastlinkam sa darí aj celému akva


  Karel Kapsa, ověřený zákazník

  Rostlinám se, po vychytání dávkování, opravdu daří. Takže spokojenost


  Pavol Kertýs, ověřený zákazník

  Produkt Allfa Draslík a Magnézium som začal používať, lebo som nenašiel adekvátnu náhradu. Podľa poškodenia a neprosperovania listov rastliniek a preštudovaní informácii som dospel k záveru, že rastlinám chýbajú práve tieto prvky. Je to ideálne riešenie pri nedostatku práve týchto prvkov, jednoduché dávkovanie, ideálne koncentrácie prvkov, prehľadný návod na použitie. Ak máte problém z nedostatkom základných prvkov, je to výborná alternatíva.


  1. Allfa Hořčík napsal:

   Dobrý den, z popisu hnojiva jsem se dočetl, že dávkováním podle tabulky přidám 3,5 mg/l hořčíku. Bohužel jsem se nikde nedočetl, jaká je ideální hladina hořčíku, pouze o poměru Ca:Mg. Jaká je podle Vás ideální hodnota?
   Předem děkuji za info.

  2. tom.kolacek@gmail.com napsal:

   Jako ideální poměr vápníku a hořčíku v rostlinném akváriu se uvádí Ca:Mg 3:1 (někdy s tolerancí až k 5:1).

  Přidat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů