Allfa Bio-M

Allfa Bio-M je extrémně porézní filtrační médium přírodního původu, zabezpečující vysoce výkonnou biologickou a mechanickou filtraci. Je vhodné pro všechny typy vnějších filtrů. Součástí balení je i praktická síťka pro snadné propláchnutí. Bio-M lze vložit do filtru samostatně nebo v síťce. Náplň do filtru Bio-M je dostupná v balení po 1 nebo 3,5 litrech

od 299 Kč
 • Recenze zákazníků zde

  Díky obrovskému měrnému povrchu (více než 700 m2) a zároveň dostatečné velikosti pórů umožňuje přichycení a život velkého počtu prospěšných bakterií čistících akvarijní vodu.

  Allfa Bio-M neovlivňuje svými vlastnostmi parametry akvarijní vody, jako je pH nebo tvrdost. Médium je vhodné jak pro sladkovodní, tak pro mořská akvária.

  Před prvním použitím médium properte pod tekoucí vodou, abyste jej zbavili prachu vzniklého třením během přepravy. Allfa Bio-M není nutné v průběhu času vyměňovat, jak je tomu u jiných produktů zvykem. Stačí jen jednou za cca 2 měsíce (záleží na použitém filtru a jeho kapacitě vůči objemu akvária) jemně proprat v akvarijní vodě a opět umístit do vnějšího filtru. V žádném případě médium nepromývejte vodou přímo z vodovodu kvůli přítomnosti chloru. Zničil by všechny prospěšné bakterie usazené na médiu.

  Pro komfortnější manipulaci balení obsahuje i síťku pro promytí a umístění media do vnějšího filtru. Manipulace včetně umístění či promývání je tak daleko jednodušší. Pro rychlejší zaběhnutí filtračního procesu doporučujeme při založení akvária použít směs bakterií a enzymů Allfa StartKomplex.

  Upozornění: pokud se Vám nepodaří síťku s médiem umístit do filtračního koše tak, aby nevznikla prázdná místa a bylo tak zajištěno rovnoměrné proudění vody, raději umístěte Allfa Bio-M do filtračního koše samostatně (bez síťky).

  Obrázek v galerii zachycuje extrémně členitou strukturu povrchu Allfa Bio-M média pro osídlení maximálním množstvím bakterií. Fotografie byla pořízena pomocí skenovacího elektronového mikroskopu (SEM - Scanning electrone microscopy). 

  Reference


  Janette Bojdová, ověřený zákazník

  Kvalitní produkt, rychle zaslaný.


  1. Michal Neček napsal:

   Dobrý den, lze použit do vnějšího filtru do prvního koše kousek biomolitanu a pak do zbytku filtru jen Allfa Bio-M, nebo je potřeba použití i jiného média pro zajištění kvalitní filtrace?

   Dekuji

  2. tom.kolacek@gmail.com napsal:

   Dobrý večer,
   Allfa Bio-M je možné použít přesně, jak uvádítě, čili biomolitan a zbytek filtru Bio-M.
   Nejlepší je využít maximum filtrační kapacity filtru naplněním kvalitním mediem pro biologickou filtraci,
   což Bio-M je.

  3. Allfa Bio-M napsal:

   Dobrý den,chci zeptat jestli neuvažujete o větších prodejních nádobách jako u hnojiv.Děkuji za odpověd´Jirka

   • tom.kolacek@gmail.com napsal:

    Dobrý den, u Allfa Bio-M neuvažujeme o dalším rozšíření. 2 velikosti balení tak, jak je nabízíme nyní, jsou podle nás dostatečné. Vždy se dají do košíku dát 2 kyblíky, pokud by někdo potřeboval více filtračního materiálu 🙂

  4. Začátečník napsal:

   Dobrý den, zatím se mi filtr s Allfa Bio-M zabíhá. Médium se mi líbí, podle popisu má být stejně dobrý, jako třeba Seachem Matrix. Nemám to jak ověřit, tak tomu věřím. Dokoupil jsem i násadu bakterií, tak uvidíme, jak to všechno pojede.

   Jenom chci upozornit, že médium je třeba opravdu hodně proprat. Na začátku při propírání z toho teklo fakt hodně nečistot (taková mléčná kaše), myslel jsem, že to bude stačit, ale chtělo to ještě víc. Ještě mi tak litr a půl zbyl, kdyby někdo chtěl (Brno a okolí) 🙂

  5. Marek napsal:

   Dobrý den, pokud bych chtěl médium vyprat pro účely použití v jiném novém akváriu, jaký způsob byste mi doporučili? Děkuji za odpověď.

   • Tomáš Koláček napsal:

    Dobrý den. Pouze propláchnout jemně vodou bez chloru. Je žádoucí, aby v porech biomu zůstaly živé bakterie, které Vám budou nové akvárium čistit hned od začátku.

  Přidat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů