AQA Espai, Barcelona (Španělsko)

Tímto článkem bychom rádi zahájili sérií reportů o aquascapingových obchodech v zahraničí. Občas se poštěstí, že někdo z našeho týmu vyrazí za hranice a byla by škoda nepodělit se s Vámi o návštěvu těchto míst. Nedávno mě vítr zavál do Barcelony, kde jsem hned začal čmuchat, jak jsou na tom katalánští aquascapeři.
 
Aqa Espai je jedním ze dvou nejznámějších aquascapingových obchodů v Barceloně (Španělsko). Útulný krámek o velikosti cca 10 x 20 metrů najdete na ulici Av. de Josep Tarradellas, pár metrů od jedné z hlavních ulic Avinguda Diagonal.
 
Hned u vstupu narážím na pult se slečnou, od které se dozvídám lámanou angličtinou, že si v obchodu můžu dělat prakticky co chci - tedy fotit, točit video, posadit se v knihovničce nebo si poskládat na "pískovišti" návrh layoutu pro své budoucí akvárium. To je z její angažovanosti na celý zbytek návštěvy obchůdku vše. Slečna se opět zahledí do své knížky Alchymista a po zbytek mé návštěvy si mě nevšímá. Aquascaper to zřejmě nebude. Majitelka obchodu už vůbec.
Hned ve vitríně vidím asi nejhezčí akvárium z celé prodejny, iwagumi s přerytým dnem a smíchanou (zřejmě) Amazonií s La Plata sand. Layout nádrže osvěžují plápolající se listy Eleocharis viviparia vzbuzující ve mě přítomnost "punk" ducha v jinak nudném akváriu. 
 
Po levé straně prodejny na mě dýchá útulný koutek se dvěma zelenými (jak jinak) křesly a knihovničkou plnou zajímavých publikací. Nesmí chybět ani katalogy IAPLC z předchozích let. 
 
V prodejně pak nacházím klasiku v podobě přípravků proti řasám, hnojiva a aquascapingové nádobíčko. Produkty ADA zde v dominanci nejsou. Typickými zástupci firem jsou spíše Eheim, Dennerle, Tropica a pár kyblíku pro mě do té neznámého substrátu TMC NutraSoil black. 
 
Nechybí samozřejmě akvária s umělými dekoracemi a rybičkami, ani dva boxy se základními rostlinami pro založení akvária. Perly či skvosty, kterými by se mohl obchod pochlubit chybí. 
 
Pozitivně hodnotím přítomnost písečku, kde si člověk může z přítomných kamenů a kořenů (ne že by byl výběr nějak závratný) navrhnout svůj layout ještě před tím, než si odnese materiál domů. 
Nutno říct, že jsem (díky recenzím na Google Maps) od obchodu čekal trošičku víc. Především více akvárií rostlinného typu. V souvislosti s tím musím podotknout, že mě v prodejně zaujala fosílie akvária (viz. přiložená fotografie) ověnčená medailí z roku 2012 ze soutěže AGA - druhé místo. dobrá práce, Aqa Espai!
 
Co říci na závěr. V Česku by prodejna patřila samozřejmě k těm nejlepším. V samém srdci Barcelony jsem čekal trošku více aquascapingového ducha. Pokud budete mít někdy cestu kolem, stavte se a připište sem svůj názor, budu něj čekat.
 
31.8.2017, Daniel Jančula
  1. Barča napsal:

    Tyjo ten „píseček“ mě zaujal, člověk tak může přemýšlet v obchodě a zkoušet. Já jsem vše brala od oka a teď to vypadá úplně jinak, nedělám aquascaping ale snažím se tomu spon přiblížit. Tohle je ovšem dobrý tah! Dala bych to do každé prodejny.

  2. Daniel Jančula napsal:

    Ano, je to perfektní věc, ale zase ne každý doma má velikost akvária tohoto tvaru. Já to dělám tak, že si doma z lepenky udělám obdélník o reálné velikosti mého akvária a v prodejně si skládám kameny a kořeny na něj 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů