Články, blog, zajímavosti

Vladimír Tomek - rozhovor

Nejúspěnějším Čechem v letošní celosvětové soutěži IAPLC 2020 byl Vladimír Tomek. A rozhodně to není náhoda. Kdo práci Vladimíra zná, musí vědět, že patří k české, ale i světové špičce aquascapingu. Letos své snažení korunoval skvělým 58. místem z více než dvou tisíc účastníků nejprestižnější soutěže světa. Měli jsme to štěstí, že jsme mohli Vladimíra vyzpovídat... (číst dále)

ADA Concept and Product book

MADE IN ADA Concept and Products - recenze

Kniha (nebo spíše do detailu vyšperkovaný katalog produktů) ADA "MADE IN ADA Concept & Products" je prozatím posledním tištěným dílem společnosti Aqua Design Amano (neboli ADA). Publikována byla v Japonsku v březnu roku 2019, ale do české kotliny se dostala až na sklonku téhož roku díky eshopu Aquascape.cz. Kniha má 221 stran, s rozměry 18,5 x 25 cm a u nás je k dostání pouze v Angličtině (snad každý chápe, že pro pár ADA maniaků knihu nikdo do češtiny překládat nebude)...(čtěte dále)

JBL PRO Aquatest - recenze nových testů vody od JBL

Vy, kdo jste si stáhli náš ebook, jste jistě v jednom z následujících emailů dostali do své schránky i naši nezávislou studii o testech vody pro akvária. Nedávno firma JBL vydala novou verzi svých akvarijních testů a my jsme se okamžitě pustili do jejich testování. Jak vše dopadlo se dočtete... přímo zde

Akvárium bez proudu

Mezi nejnepříjemnější situace, které děsí leckterého akvaristu, je výpadek elektřiny. Proč je to takový strašák a co vlastně akváriu hrozí? Nevadí, že přestanou svítit světla nebo se zastaví dávkování CO2, s tím se rostliny i ryby celkem snadno vyrovnají. Velký problém ale může být fakt, že se zastaví filtr. Jak jistě víte... číst dále

Stěhování akvária - návod

Možná si říkáte, že stěhovat akvárium je přece jednoduché: naložit, dát pozor, aby se nerozbilo a odvést. Jenomže, co takhle stěhovat založené akvárium s rostlinami, kameny a i rybami uvnitř? Ano, jde to a řekneme Vám jak... číst dále

Rozhovor s Ondřejem Vláčilem

Dnes Vám přinášíme rozhovor s nejlépe umístěným Čechem v nejprestižnější aquascapingové soutěži světa IAPLC 2018, Ondřejem Vláčilem... číst dále

Vypínat nebo nevypínat dávkování oxidu uhličitého na noc?

Jedním z nejčastěji diskutovaných témat na webech i sociálních sítích je otázka vypínání CO2 na noc. Přesněji řečeno na dobu, kdy nejsou zapnutá světla. Akvaristé se přou o tom, zda je lepší nechat CO2 dávkování kontinuálně zapnuté nebo jej na noc vypínat... číst dále

Výsledky soutěže o nejhezčí akvárium 2018

A je to tady. Je nám ctí oznámit výsledky prvního ročníku soutěže Allfa o nejhezčí akvárium. Do soutěže se zapojili soutěžící z České i Slovenské republiky. Tímto bychom chtěli poděkovat všem za účast. Rozhodování nebylo jednoduché... (číst dále)

Vápenec v akváriu

Vápenec v akváriu

Mezi akvaristy se předává rada, a dočtete se o ni i v knihách, že kameny obsahující vápník a to nejčastěji ve formě uhličitanu vápenatého, nepatří do akvária. Je to pravda? Uhličitan vápenatý se postupně uvolňuje do vody a dochází ke zvyšování její tvrdosti... (číst dále)

PF 2018

Jsou před námi poslední hodiny roku 2017 a my bychom Vám touto cestou rádi poděkovali, že jste část svého volného času strávili i se značkou Allfa. Tento rok byl pro nás klíčový, tak dovolte trochu bilancování. Na podzim 2017 jsme spustili zbrusu nový web... (číst dále)

Aqua Espai

je jedním ze dvou nejznámějších aquascapingových obchodů v Barceloně (Španělsko). Útulný krámek o velikosti cca 10 x 20 metrů najdete na ulici Av. de Josep Tarradellas, pár metrů od jedné z hlavních ulic Avinguda Diagonal... (pokračovat)

Markus W. Kriegel, rozhovor

Letošní Austrian Aquascaping Award se uskutečnila jako součást veletrhu Australian Aquanet Garnelentag ve Vídni. Ihned po akci jsem vyzpovídal zakladatele této rakouské soutěže Markuse W. Kriegla, abych se dozvěděl něco ze zákulisí... (pokračování)

Eaplc 2017

Největší evropskou aquascapingovou soutěží je bezesporu EAPLC (European Aquatic Plants Layout Contest). Ta je v posledních letech dělena do třech kategorií: akvária do 50 litrů, akvária nad 50 litrů a Wabi-Kusa. V letošním roce se do soutěže přihlásil... (pokračování)

Vítězná akvária AAA 2016

S foťákem na krku jsme v prosinci 2016 vyrazili na Austrian Aquascaping Award ve Vídni, která se poprvé jako součást veletrhu Australian Aquanet Garnelentag. Videogalerii jednotlivých prodejců, stejně jako soutěžních a vítězných akvárií můžete shlédnout v následujícím videu.